LIITTOMÖLKKY 2018

 

 

Aika:         8.9.2018, osanoton varmistus klo 11-11.30, kisa alkaa n. klo 12

Paikka:     Asikkalan urheilukenttä, Koulukuja, 17200 Vääksy

Pelimuoto: trippeli, joukkueessa 3-4 pelaajaa

 

ILMOITTAUTUMINEN ON PÄÄTTYNYT !

 

​Ilmoittautuneet joukkueet: (päivitetty 30.8.)

1. Paikan pojjaat, Esa Koponen, Petri Kollin, ja Jussi Kuisma varalla  Mika Köttö
2. Cobra, Kai Oksa, Mika Packalen +2
3. Liiga Tappara, Jouko Kallio, Jukka Riihelä, Harri Helminen, Petri Ranta
4. Liiga YKK, Taisto Salonen, Seppo Halmi, Raija Keijulehto, Marko Salonen
5. Liiga Säkä, Timo Mäkijärvi, Asko Lallukka, Veikko Kinnunen
6. Liiga Jaosto, Olli Jokinen, Irwin Salmensuo, Hannu Penkari
7. SiTi ykkönen, 4 pelaajaa
8. SiTi kakkonen, 4 pelaajaa
9. Sampot, Sirkku ja Hannu Lekkermäki Sampo Hägg
10. Sampot 2, Petteri ja Amalia Koskinen Helena Niutanen (Eero Koskinen)
11. KKS, Jarmo Oksanen, Pekka Ronkainen, Aija Snabb ja Pete Snabb
12. Energiahalli 1, Suvi Soini, Kimmo Leppänen, Timo Hiltunen, Sari Kivimäki
13. Energiahalli 2, Raija Soini, Henkka Ojanen, Mertsi Paajanen
14. KöMö 03 - 1, Jouni Marttila - Jarmo Kulmala - Tapani Ketola
15. KöMö 03 - 2, Heikki Vännilä - Jorma Valonen - Tapio Putko
16. Mölkkyliitto, Juha Mälkönen, Jaana Mälkönen, Petteri Rajanummi
17. NS liekki, Hannu Laaksonen, Markku Rytkölä ja Jorma Lintukangas
18. Ns Liekin Haastajat, Veikko Ikonen, Taisto Pellikka ja Juhani Tojkander
19. MK Lahti, Jake Ropponen, Harry Asp, Timo Kemppi, Pasi Tervala
20. Janetzk1 ry, Ilkka Horttanainen, Pauli Kirves, Tuomo Jantunen ja Leena Jantunen
21. HMS 1, Toni Laakso, Reijo Kolkkanen ja Tony Nyberg
22. HMS 2, Olivier Allain, Jukka Mäntylä ja Juha Hammaren
23. Mahlun Mölkkääjät 1, Heli Soidinmäki Yrjö Soidinmäki Pentti Autio
24. Mahlun Mölkkääjät 2, Raimo Mustamäki Atte Veijalainen Mirja Mensonen, 
Veli-Pekka Halmila
25. MK Lahti, Topi Vihervaara, Marko Timonen, Seppo Rissanen

 

TULOKSET :

1) MK LAHTI 
Harry Asp/Timo Kemppi/Jake Ropponen 
2) COBRA, Hyvinkää 
Kai Oksa/Joni Eväkoski/Mika Packalen
3) MK LAHTI II
Marko Timonen/Seppo Rissanen/Toivo Vihervaara
4) ENERGIAHALLI I, Lahti 
Suvi Soini/Sari Kivimäki/Kimmo Leppänen ja GM JJ Lehto
5) LIIGA-JAOSTO, Lahti 
Olli Jokinen/Irwin Salmensuo/Hannu Penkari
6) NS LIEKIN HAASTAJAT, Iitti 
Taisto Pellikka/Veikko Ikonen/Juhani Tojkander
7) KÖMÖ-03 I, Köyliö 
Jouni Marttila/Jarmo Kulmala/Tapani Ketola
8) JANETZK1, Hollola 
Ilkka Horttanainen/Pauli Kirves/Tuomo Jantunen/Kirsi Kirves
9) LIIGA-TAPPARA, Lahti 
Jouko Kallio/Jukka Riihelä/Harri Helminen/Petri Ranta
10) MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT II
Raimo Mustamäki/Asko Rinneaho/Mirja Mensonen/Veli-Pekka Halmila
11) LIIGA-SÄKÄ, Lahti 
Timo Mäkijärvi/Asko Lallukka/Veikko Kinnunen
12) HELSINGIN MÖLKKYSEURA I
Reijo Kolkkanen/Tony Nyberg/Jari Hannula
13) SAMPOT, Lahti 
Sirkku Lekkermäki/Hannu Lekkermäki/Sampo Hägg
14) PAIKAN POJJAAT, Lahti 
Esa Koponen/Petri Kollin/Jussi Kuisma
15) ENERGIAHALLI II, Lahti
Raija Soini/Henkka Ojanen/Mertsi Paajanen
16) MÖLKKYLIITTO 
Petteri Rajanummi/Juhis Mälkönen/Jaana Mälkönen
17) MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT I
Heli Soidinmäki/Yrjö Soidinmäki/Pentti Autio
18) NS LIEKKI, Iitti 
Hannu Laaksonen/Markku Rytkölä/Jorma Lintukangas
19) SITI YKKÖNEN, Asikkala 
Raimo Nieminen/Seppo Nieminen/Matti Mikkola/Sirkka Haapanen
20) HELSINGIN MÖLKKYSEURA II
Olivier Allain/Jukka Mäntylä/Juha Hammaren
21) LIIGA-YKK, Lahti 
Taisto Salonen/Seppo Halmi/Raija Keijulehto/Marko Salonen
22) SITI KAKKONEN, Asikkala
Antti Haapanen/Kari Mikkola/Reijo Linna/Hannele Mikkola 
23) KÖMÖ-03 II, Köyliö
Heikki Vännilä/Jorma Valonen/Tapio Putko/Riitta Vännilä
24) KARAKALLIO SEURA
Jarmo Oksanen/Pekka Ronkainen/Aija Snabb/Pete Snabb
25) SAMPOT II, Lahti 
Amalia Koskinen/Petteri Koskinen/Eero Koskinen

 

 

 

©2018 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)