MAAJOUKKUEKARSINTA 2017

Vuoden 2017 karsinta Suomen mölkkymaajoukkueeseen, MölkkyJengiin, järjestetään su 23.4.2017 klo 10 alkaen Energiahallissa, Ilmarisentie 3 Lahti.

Osanottomaksu karsintaan on 10e ja se maksetaan paikan päällä.

MölkkyJengin päätapahtuma on maaottelu Viroa vastaan syksyllä 2017 Lahdessa.


Maajoukkueeseen kuuluu 12 heittäjää, joista vähintään kolme on naisia/junioreita (* alle 16v). Karsinnasta pääsee kymmenen parasta heittäjää (joista vähintään kolme on naisia/junioreita) suoraan Suomen maajoukkueeseen, Mölkkyliiton hallitus nimeää loput kilpailijat.

Ilmoittautumiset singelinä pelattavaan karsintaan 7.4.2017 mennessä osoitteeseen molkkyliitto@molkkyliitto.fi viestiin otsikoksi/aiheeksi "Maajoukkuekarsinta"

Ilmoita viestissä nimesi ja yhteystietosi (mielellään sp-osoite, puh.nro ja kotipaikka).

Huom. ! Jos nimeäsi ei näy alla olevalla listalla 2 vrk:n sisällä ilmoittautumisesta, otathan uudelleen yhteyttä molkkyliitto@molkkyliitto.fi

KARSINTAAN ILMOITTAUTUNEET: (päivitetty 8.4.)

 

NAISET:

  1. ​Suvi Soini, Lahti                          varalla
  2. Anja Koivikko, Lahti                     ​varalla
  3. Arja "Amalia" Koskinen, Lahti
  4. Mervi Leskinen, Lahti                  kolmen parhaan naisen joukossa = Maajoukkuepaikka !
  5. Jaana Mälkönen, Lahti                 sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  6. Virpi Järvenpää, Iitti                   kolmen parhaan naisen joukossa = Maajoukkuepaikka !
  7. Aija Hyttinen, Lahti                     varalla
  8. Tiia Hiljanen, Hämeenkoski
  9. Outi Virolainen, Säkylä
  10. Helena Pohjola, Lahti
  11. Liisa Kylliö, Lahti
  12. Sirkka Haapanen, Asikkala
  13. Tanja Ruusunen, Köyliö
  14. Raija Kauramaa, Köyliö
  15. Ritva Tiikkaja, Köyliö
  16. Raija Soini, Lahti
  17. Sanna Koskimaa, Kutajärvi

 

JUNIORIT: *

​​   ​18. Simo Vettenranta, Kirkkonummi (12v)

 

MIEHET:

  1. Japi Eväkoski, Hyvinkää
  2. Tipi Tuomola, Lahti                       ​sija 11
  3. Marko Timonen, Kotka
  4. Asko Lallukka, Lahti
  5. Timo Mäkijärvi, Lahti
  6. Auvo Rahkola, Hollola
  7. Seppo Koivikko, Lahti
  8. Petri Ahtola, Lahti
  9. Hannu Laaksonen, Iitti
  10. Timo Kemppi, Lahti
  11. Jukka Reinamo, Helsinki
  12. Ville Reinamo, Helsinki
  13. Mika "Cobra" Packalen, Hyvinkää
  14. Timo Hiltunen, Lahti
  15. Joel Mälkönen, Espoo
  16. Juhis Mälkönen, Lahti                  ​sija 10
  17. Taisto Pellikka, Kausala
  18. Veikko Ikonen, Kausala
  19. Harry Asp, Lahti                          ​sija 9                      
  20. Kari Laitinen, Iitti
  21. Seppo Halmi, Lahti
  22. Teppo Muhonen, Lahti
  23. Kari Järvinen, Heinola
  24. Seppo Paulus, Lahti
  25. Kari Mikkola, Vihti
  26. Tony Nyberg, Vantaa
  27. Toni Laakso, Vantaa                    ​sija 14
  28. Tero Nikki, Lahti                          sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  29. Toivo Kiskonen, Lahti
  30. Taisto Salonen, Lahti
  31. Risto Niemi, Lahti
  32. Petri Kollin, Hollola
  33. Joni Eväkoski, Kotka
  34. Ville Myllylä, Orimattila
  35. Joosua Hiljanen, Hämeenkoski     ​sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  36. Jouni Hiljanen, Ruuhijärvi            ​sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  37. Aarre "Irwin" Salmensuo, Lahti
  38. Antti Haapanen, Asikkala
  39. Toivo Vihervaara, Lahti
  40. Eino Laaksonen, Lahti
  41. Kai Oksa, Alajärvi
  42. Mika Köttö, Lahti
  43. Erkki Salmela, Lahti
  44. Petteri Soininen, Forssa
  45. Joonas Soini, Lahti
  46. Timo "Tango" Kari, Hollola
  47. Olli Jokinen, Lahti
  48. Ari Puisto, Säkylä
  49. Reijo Linna, Lahti
  50. Hannu Penkari, Lahti
  51. Matti Kivimäki, Köyliö
  52. Juho Kivimäki, Köyliö
  53. Kari Kauramaa, Köyliö                  ​sija 12
  54. Pekka Virolainen, Köyliö
  55. Petteri Rajanummi, Lahti
  56. Ari Vettenranta, Mäntsälä             ​sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  57. Pekka Pietiläinen, Syrjäkoski        sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  58. Antton Soini, Lahti
  59. Kimmo Leppänen, Hollola
  60. Jouko Honkasalo, Hollola              ​sija 13
  61. Jaakko Räsänen, Lahti                  ​sijalla 1-7 = Maajoukkuepaikka !
  62. Pasi Tervala, Heinola                    ​sija 8 = Maajoukkuepaikka !
  63. Matti Mikkola, Asikkala
  64. Veikko Kinnunen, Lahti
  65. Ilkka Horttanainen, Kutajärvi
  66. Kim Sundström, Hyvinkää
  67. Pekka Luostarinen, Lahti

ALKULOHKOT:

 

​Pelaajat on arvottu 17:ään viiden heittäjän alkulohkoon, joista lohkojen kolme parasta jatkaa taistelua maajoukkuepaikasta ja kaksi viimeistä siirtyvät katsomoon kannustusjoukkoihin.

Lohkot A-I aloittavat klo 10.00 (osanoton varmistus / maksu klo 9.00-9.30)

​Lohkot J-Q aloittavat klo 12.00 (osanoton varmistus / maksu klo 11.15-11.45)

 

​A kenttä 1 

Ville Reinamo, Pekka Pietiläinen, Kari Kauramaa, Kim Sundström, Timo Kari (tällä lohkolla käytössä vain yksi kenttä)

 

B kentät 2 ja 3

Virpi Järvenpää, Simo Vettenranta, Hannu Penkari, Ville Myllylä, Tony Nyberg

 

C kentät 4 ja 5

Mika Köttö, Aarre Salmensuo, Japi Eväkoski, Mika Packalen, Jaana Mälkönen

 

D kentät 6 ja 7

​Timo Mäkijärvi, Seppo Koivikko, Marko Timonen, Sirkka Haapanen, Juhis Mälkönen

 

E kentät 8 ja 9

​Jouni Hiljanen, Suvi Soini, Antton Soini, Tanja Ruusunen, Kari Järvinen

 

F kentät 10 ja 11

​Sanna Koskimaa, Petri Ahtola, Toivo Vihervaara, Tipi Tuomola, Taisto Salonen

 

G kentät 12 ja 13

Asko Lallukka, Teppo Muhonen, Kari Laitinen, Veikko Ikonen, Seppo Halmi

 

H kentät 14 ja 15

​Joel Mälkönen, Matti Mikkola, Eino Laaksonen, Ari Vettenranta, Jaakko Räsänen

 

I kentät 16 ja 17

Risto Niemi, Joonas Soini, Petteri Soininen, Joni Eväkoski, Timo Hiltunen

 

                                     -----------------------------------------

 

J kentät 2 ja 3

​Pasi Tervala, Ilkka Horttanainen, Jouko Honkasalo, Liisa Kylliö, Helena Pohjola

 

K kentät 4 ja 5

​Ritva Tiikkaja, Olli Jokinen, Mervi Leskinen, Raija Soini, Timo Kemppi

 

L kentät 6 ja 7

​Antti Haapanen, Petteri Rajanummi, Anja Koivikko, Seppo Paulus, Amalia Koskinen

 

M kentät 8 ja 9

Raija Kauramaa, Auvo Rahkola, Tiia Hiljanen, Reijo Linna, Joosua Hiljanen

 

N kentät 10 ja 11

Toni Laakso, Veikko Kinnunen, Harry Asp, Kai Oksa, Tero Nikki

 

O kentät 12 ja 13

Ari Puisto, Hannu Laaksonen, Erkki Salmela, Juho Kivimäki, Matti Kivimäki

 

P kentät 14 ja 15

Pekka Luostarinen, Taisto Pellikka, Petri Kollin, Toivo Kiskonen, Kari Mikkola

 

​Q kentät 16 ja 17

Jukka Reinamo, Aija Hyttinen, Outi Virolainen, Pekka Virolainen, Kimmo Leppänen

 

©2017 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)