SM TUPAMÖLKKY 2017

4.11.2017 Energiahalli, Lahti

1) SANDELS, Nastola
Lauri Nirkko/Kimmo Nirkko
2) KARHUKOPLA, Lahti
Ville Myllylä/Petteri Rajanummi
3) COBRA, Hollola/Hyvinkää
Kai Oksa/Mika Packalen
4) VIRO
Beto Miljand/Märt Niinemägi
5) PARTAHIPLARIT, Lahti
Teppo Muhonen/Juhis Mälkönen
6) KOUKKUPOLVET, Heinola
Pasi Tervala/Pekka Pietiläinen
7) KYMILÄISET II, Kotka
Japi Eväkoski/Marko Timonen
8) JANETZK1 MAJA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha

Mukana 50 joukkuetta

Kilpailun järjesti Lahden Kortteliliiga ry

 

SM TUPAMÖLKKY 2016

5.11.2016 Energiahalli, Lahti


1) VH, Hollola                           Sanna Koskimaa/Ilkka Horttanainen
2) WOODI, Lahti                      Toivo Vihervaara/Timo Kemppi
3) KARHUKOPLA VP, Lahti        Petteri Rajanummi/Ville Myllylä                                               4) LIEKIN KETUT, Iitti               Veikko Ikonen/Taisto Pellikka
Kilpailun järjesti Lahden Kortteliliiga ry
Mukana oli 49 joukkuetta.

 

SM TUPAMÖLKKY 2015

21.11.2015 Energiahalli, Lahti


1) VETTYNYT HALKO, Hollola      Sanna Koskimaa/Ilkka Horttanainen
2) WOODI, Lahti                       Harry Asp/Jake Ropponen
3) JANETZK1N MAJA, Hollola     Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha                                                4) TOKA JANETZK1, Hollola        Kai Oksa/Tommi Jantunen
Kilpailun järjesti Lahden Kortteliliiga ry
Mukana oli 46 joukkuetta.

 

SM TUPAMÖLKKY 2014

15.11.2014 Energiahalli, Lahti


1) WOODIN PALIKAT, Lahti            Topi Vihervaara/Timo Kemppi
2) DDH AURINKOISET, Hollola        Sanna Koskimaa/Ilkka Horttanainen
3) ORVOKIN OSUMA, Lahti             Harry Asp/Jake Ropponen
4) JANETZK1N MAJA, Hollola           Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha
Kilpailun järjesti Lahden Kortteliliiga ry
Mukana oli 28 joukkuetta.

 

 

SM TUPAMÖLKKY 2013

26.10.2013 Energiahalli, Lahti


1) HEINOLAN B-RAPPU, Heinola/Lahti     Pasi Tervala/Antton Soini
2) VETTYNYT HALKO, Hollola                  Sanna Koskimaa/Ilkka Horttanainen
3) JANETZK1 59, Hollola                        Leena Jantunen/Tommi Jantunen
4) SANDELS, Nastola                             Jaska Nirkko/Late Nirkko
Kilpailun järjesti Lahden Kortteliliiga ry
Mukana oli 21 joukkuetta.

SM TUPAMÖLKKY 2012

24.11.2012 Messilän Markkinaravintola, Hollola.
1) EESTI                                         Aarne Kauber/Märt Niinemägi
2) VETTYNYT HALKO, Hollola            Sanna Koskimaa/Ilkka Horttanainen
3) HEINÄHATUT, Lahti                     Aarre Salmensuo/Antton Soini
4) CSKA MIGHTY DUCKS, Hyvinkää  Miro Koivisto/Antti Hämäläinen
Kisan järjesti Janetzk1 ry.
Mukana oli 32 joukkuetta.

SM-TUPAMÖLKKY 2011

TupaMölkyn SM-kisat heitettiin Messilän Markkinaravintolassa 19.11.2011

1. Suvi Soini ja Tero Nikki, Lahti
2. Ville Laine ja Janne Kuusela, Hollola
3. Leena ja Tuomo Jantunen, Hollola
4. Heli Hänninen ja Tuomas Harju, Vantaa

Kisoihin osallistui 24 joukkuetta.

SM-TUPAMÖLKKY 2010

TupaMölkyn SM-kisat pidettiin 13.11.2010 Energiahallilla Lahdessa.
 

1. Eesti Märt Niinemägi ja Aarne Kauber, Viro
2. Puuhapussi, Heli Hänninen ja Tuomas Harju, Helsinki
3. Kipeet Ukkelit, Joni Tuomola ja Tipi Tuomola, Lahti
4. Ville&Vallaton, Timo Kari ja Ville Laine, Hollola

Kisoihin osallistui 31 joukkuetta.

 

SM-TUPAMÖLKKY 2009

 

TupaMölkyn SM-kisat pidettiin 17.10.2009 Hannunsalilla Lahdessa. Kisoihin osallistui 17 joukkuetta.

1. KeiJu, Keijo Anttila ja Juha Keinonen
2. Pirtin Tikka A, Jari Laine ja Anssi Juselius
3. Möysän Mesut, Harri Voutilainen ja Imi Loikkanen
4. Vika Janetzk1, Esa Kemppainen ja Jyrki Ahonen

 

 

©2017 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)