LIITTOMÖLKKY 2019

Vuoden 2019 LiittoMölkky pelattiin 7.9.2019 Espoon Nuuksiossa, luonnonpuiston kauniissa ympäristössä. Osallistuvia joukkueita oli mukana ennätysmäärä, 29. Tapahtumaa isännöi Karakallio-Seura.

Kiitokset järjestäjille mukavista ja hyvin sujuneista kisoista!

Tulokset:

1. HMS-Juniorit, Jukka Mäntylä, Pete Nummi, Toni Laakso

2. Mahlu 1, Veli-Pekka Halmila, Jyrki Harju, Asko Rinneaho

3. MK-Lahti, Timo Kemppi, Jake Ropponen, Harry Asp

4. Energiahalli 1, Suvi Soini, Kimmo Leppänen, Sari Kivimäki

5. Cobra, Kim Sundström, Iris Sundström, Antti Hämäläinen, Mika Packalen

6. MK-Lahti JUST, Topi Vihervaara, Juha Mälkönen, Seppo Rissanen

7. HMS Terassimölkky, Antti Hautapakka, Vesa Känsäkangas, Jari Peltola, Jouni Nieminen

8. Mölkkyliitto, Petteri Rajanummi, Jaana Mälkönen, Teppo Muhonen

9. Liiga Halko, Ile Horttanainen, Sanna Koskimaa, Timo Hiltunen

10. Liiga Kaato, Kari Järvinen, Pekka Pietiläinen, Pasi Tervala, Juha Leskinen

11. Köyliim Mölkky 03 – 1, Jarmo Kulmala, Jouni Marttila, Tapani Ketola

12. KKS-Mölkky Kara, Jukka Hämäläinen, Pekka Ronkainen, Mirko Antikainen, Jarmo Oksanen

13. HMS Travelling Mölkky, Sami Boman, Marko Rojo, Esa Terävä, Jukka Reinamo

14. Ns Liekki 1, Veikko Ikonen, Anu Syrjänen, Taisto Pellikka

15. Mahlu 2, Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Heli Soidinmäki

16. Ns Liekki 2, Markku Rytkölä, Jorma Lintukangas, Hannu Laaksonen

17. Energiahalli 2, Antton Soini, Jaska Räsänen, Jani Laakkonen

18. Liiga Jaosto, Tipi Tuomola, Olli Jokinen, Aarre Salmensuo

19. Kymiläiset, Marko Timonen, Joni Eväkoski, Japi Eväkoski

20. Mahlu 3, Hannu Jakoaho, Jouko Moilanen, Pentti Autio

21. Köyliim Mölkky 03 – 3, Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapio Putko

22. KKS-Mölkky Kallio, Aija Snabb, Pete Snabb, Kitte Vartiainen, Satu Nurminen-Hämäläinen

23. Liiga Lasvel, Liisa Kylliö, Helena Pohjola, Arja Ekman, Hannu Penkari

24. Kymiläiset WASCO, Jari Tuovinen, Jouni Volanen, Antti Airetsalo, Jani Peri

25. LTP poijjaat, Esa Koponen, Petri Kollin, Heimo Kuisma, Jarkko Tuohimaa

26. Sirkkulahden Tikka, Antti Haapanen, Kari Mikkola, Matti Mikkola

27. KKS-Mölkky/ Soile & the Boys, Soile Lehtonen, Roki Antikainen, Rasmus Antikainen, Juha Tikkanen

28. Köyliim Mölkky 03 – 2, Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Antti Pikkarainen, Kari Kauramaa

29. Energiahalli 3, Raija Soini, Henrik Ojanen, Pasi Sadinmäki

 

Ensi vuonna tapaamme LiittoMölkyn merkeissä Köyliössä! Tervetuloa kaikki jäsenseurat

©2019 Mölkkyliitto - MMD Networks Oy